Daha temiz bir çevre için çöp topladılar

17 EYLÜL 2022

BASIN BÜLTENİ

Daha temiz bir çevre için çöp topladılar

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Dünya Temizlik Günü etkinlikleri kapsamında İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta ve Mahalle Gönülleriyle birlikte daha temiz bir çevre için İznik Sahili’nde çöp topladı.

Bursa’nın daha yeşil, daha temiz ve daha yaşanılabilir bir şehir olması amacıyla çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, 18 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde Mahalle Gönüllüleriyle şehrin farklı noktalarında temizlik çalışması yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, İznik Sahili’nde Mahalle Gönüllüleriyle buluşarak etrafa gelişi güzel atılan çöpleri tek tek topladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Dünya Temizlik Günü’nü vesile kılarak Mahalle Gönüllüleriyle birlikte İznik Sahili’nde temizlik yaptıklarını söyledi. İznik’in en özel ve güzel ilçelerden biri olduğunu belirten Başkan Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi marifetiyle İznik’te sahil düzenlemesi yaptıklarını hatırlattı. Bugün de İznik Belediye Başkanı ve mahalle gönüllüleriyle birlikte sahilde temizlik faaliyeti yürüttüklerini dile getiren Başkan Aktaş, “Burada örnek bir davranış sergiliyoruz. Çevremizin temiz tutulması için vatandaşlarımızdan daha özenli olmalarını rica ediyorum. 3 milyon 150 bin insan her gün birer tane çöp toplasa çevremiz tonlarca atıktan kurtulmuş olur. Temizlik imanımızın da gereğidir. Anadolu insanı temiz bir millettir. Bu konuda hepimizin üzerine düşen sorumluluklar var. Cam şişe, plastik kutu, kağıt parçası, teneke parçası gibi birçok atık etrafta bulunuyor. Bunları alıp ilk gördüğümüz çöp kutusuna atabiliriz. Mahalle Gönüllülerini de çok önemsiyorum. Sayıları da her geçen gün artıyor. Onlarla birlikte İznik Sahili’nde çevre temizliği yaptık. Herkese tertemiz Bursa, tertemiz Türkiye, tertemiz bir dünya diliyorum” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

© 2021 | Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü